Slider
16
Kwietnia

Sprzedaż w internecie szansą na rozwój

Dostaję ostatnio coraz więcej pytań dotyczących różnych aspektów sprzedaży odzieży i akcesoriów przez internet. Poświęcę temu tematowi odrębny wpis, gdzie przedstawię wszystkie najważniejsze regulacje w tym zakresie.

Dzisiaj skupię się na przekonaniu Was, że sprzedaż internetowa to przyszłość dla branży. W dobie kryzysu coraz trudniej jest bowiem działać lokalnie, należy otworzyć się i dotrzeć do znacznie większego grona klientów, a takie możliwości daje nam internet.

Oczywiście koszty uruchomienia sklepu internetowego są duże, na początek jednak zawsze można skorzystać ze współpracy z którymś z popularnych portali modowych, który oprócz sprzedaży przyczyni się również do promocji naszej marki.

O tym, jak ważny trend w rozwoju branży odzieżowej stanowi handel online, niech świadczą dane dużych polskich firm. Jak podaje Monnari ich sklep internetowy jest jednym z dziesięciu najbardziej przychodowych punktów sprzedaży, natomiast Solar zwiększył swoją sprzedaż w sklepie internetowym aż o 60% w porównaniu z danymi z roku ubiegłego.

Warto przyjrzeć się również ogólnoeuropejskim badaniom, które wskazują na bardzo silną (od 35% do 70%) tendencję wzrostową w e-handlu. Jest to więc przyszłość, od której branża nie ucieknie. Trzeba jak najszybciej przygotować się na nadchodzące zmiany i w pełni je wykorzystać.

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: