Slider
26
Listopada

O blogu

W Polsce Prawo Mody jako specjalizacja właściwie nie istnieje. Jest to zupełnie niezrozumiałe biorąc pod uwagę, że branża odzieżowa (włączając dodatki) znajduje się w pierwszej piątce największych gałęzi światowej gospodarki, jest też wciąż jedną z najszybciej rozwijających się i dochodowych branż.

Prawo Mody jako osobna specjalizacja bardzo prężnie rozwija się na świecie, zwłaszcza w USA. Dostrzeżono bowiem, że z branżą odzieżową związane są szczególne zagadnienia w takich obszarach jak własność intelektualna i przemysłowa, handel i produkcja (zwłaszcza międzynarodowa) oraz prawo konsumenckie.

Moim celem jest rozpropagowanie Prawa Mody w Polsce oraz przybliżenie prawnych uwarunkowań funkcjonowania na rynku odzieżowym zarówno osobom, które dopiero zaczynają działać w branży, jak i firmom obecnym już na tym rynku, które chciałyby zoptymalizować swoją działalność.

Bardzo ważną kwestię stanowi dla mnie relatywnie mała ochrona polskich marek modowych i prac rodzimych projektantów. Podczas, gdy duże i znane zagraniczne firmy odzieżowe maja siły i środki do walki z producentami podróbek, polskie przedsiębiorstwa bardzo często są bezradne wobec wykorzystywania ich pomysłów przez nieuczciwych konkurentów.

Na blogu będę pisać nie tylko o kwestiach prawnych, ale też o biznesowym wymiarze prowadzenia przedsiębiorstwa odzieżowego oraz polecać rozmaite książki lub materiały, z którymi moim zdaniem warto się zapoznać planując odniesienie sukcesu na rynku modowym. Będę również zamieszczać zdjęcia i informacje lifestylowe z rozmaitych wydarzeń branżowych, na których będę obecna.

Owocnej lektury!