Slider
26
Listopada

O autorkach

Agnieszka Orłowska

Jestem Radcą Prawnym wpisanym na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie oraz partnerem zarządzającym w kancelarii Orłowska & Wspólnicy. Jestem również doktorem nauk prawnych i specjalistą z zakresu konstruowania i negocjowania kontraktów. Jednak moim głównym obszarem zainteresowania, a zarazem pasją jest branża odzieżowa i związane z nią regulacje prawne.

Moda towarzyszyła mi w zasadzie od najmłodszych lat. Dobrze pamiętam jaka byłam zafascynowana, kiedy mama lub babcia wyczarowywały przepiękne stroje na domowej maszynie do szycia. Ten zachwyt nad tym, jak niesamowicie można zmienić zwykły kawałek materiału nie opuszcza mnie do dzisiaj.

Kiedy rozpoczynałam swoją pracę zawodową specjalizowałam się w pozyskiwaniu funduszy unijnych, a moimi klientami w 90% były firmy z branży odzieżowej. Praca ta dawała mi wiele satysfakcji. Jednak w miarę rozwijania się kancelarii, dołączali do naszego zespołu kolejni prawnicy, z różnymi specjalizacjami. Po kilku latach okazało się, że nasi klienci reprezentują bardzo różne sektory gospodarki, a ja pomimo prężnego rozwoju firmy, nie czuję już takiego zadowolenia jak kiedyś. Zrozumiałam wtedy, że sama praca to nie wszystko, potrzebna jest jeszcze pasja. Wtedy postanowiłam wrócić „do korzeni“, czyli do mojej ulubionej branży odzieżowej.

Działanie w tej branży i współpraca z firmami odzieżowymi, daje mi niesamowitą satysfakcję i napędza mnie do działania, ale też stałego poszerzania swojej wiedzy. I to nie tylko w zakresie stricte prawnym. Jako, że jestem prawdziwym molem książkowym, namiętnie zaczytuję się w publikacjach na temat tworzenia silnych marek i strategii biznesowych firm działających na rynku modowym.

Angelika Czubacka-Pędzisz

Witam wszystkich czytelników bloga prawomody.pl. W pierwszej kolejności pragnę podziękować autorce Agnieszce Orłowskiej za zaproszenie mnie do współpracy przy prowadzeniu jednego z najbardziej popularnych blogów prawniczych w Polsce.

Drodzy Czytelnicy, jako prawnik będę starała się przekazywać Wam informacje w sposób jak najbardziej rzetelny, spójny i kompleksowy. Jako pasjonatka świata mody będę starała się poszukiwać tematów kontrowersyjnych, nurtujących bądź takich, które z mojego doświadczenia wymagają szczegółowej prezentacji.

Obecność na tym blogu umożliwi mi realizację swojej pasji poprzez pryzmat wiedzy i doświadczenia życiowego.