Slider
4
Kwietnia

Dolce i Gabbana ukarani grzywną 343 mln Euro za oszustwa podatkowe

Domenico Dolce i Stefano Gabbana oraz dwójka ich wspólników zostali w 2007 roku oskarżeni przez włoski wymiar sprawiedliwości o nielegalne unikanie opodatkowania. Zarzucono im, że stworzona przez nich w 2004 roku spółka Gado Srl. w Luxemburgu jest tylko sztuczny tworem, gdyż w rzeczywistości firma działa i jest zarządzana z Włoch.

dolce-gabbana

Fiskus wyliczył swoje straty na 440 mln Euro z tytułu przeniesienia przedsiębiorstwa oraz sprzedaży dwóch znaków towarowych Dolce & Gabbana and D&G za 1/3 ich realnej wartości rynkowej.

Na początku sprawa wydawała się być wygrana dla projektantów, a w 2011 roku sąd w Mediolanie odrzucił pozew przeciwko stylistom jako pozbawiony podstaw prawnych. Jednakże w wyniku apelacji sprawa powróciła na wokandę. Dolce i Gabbana zareagowali bardzo ostro twierdząc, że państwo chce ich okraść, a kalkulacje wartości rynkowej ich firmy są absurdalnie nierzeczywiste.

Jednakże włoska izba skarbowa nie podzieliła ich opinii i kilka dni temu nałożyła na znany duet 343,4 mln Euro grzywny tytułem dopuszczenia się oszustw podatkowych. Jest to grzywna nałożona niezależnie od toczącego się przed mediolańskim sądem postępowania w tej samej sprawie.

Wiadomość o surowej karze Stefano Gabbana skomentował jednak dość spokojnym stwierdzeniem: „Nie jest przyjemnie być oskarżonym o rzeczy zupełnie nieprawdziwe, ale cóż, ostatecznie i tak wszyscy skończymy 6 stóp pod ziemią”.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: